o SBORU

            Minisbor Kampata vznikl v září 2013 nejprve jako skupinka čtyř zpěvuchtivých holčiček a jedné nadšené začínající sbormistryně. Již během prvních čtyř měsíců společného zpívání dívky vystoupily na třech veřejných produkcích. Své dovednosti a zkušennosti pak skvěle uplatnily na lednové pěvecké soutěži (Allegro 2014), kde ve své kategorii získaly 1. cenu.

            Druhé pololetí přineslo nové pěvecké posily i rozšíření repertoáru k hudebně náročnějším skladbám, které jsou dílem výborných českých hudebních skladatelů a básníků 20. století. Také ovšem nezapomínáme na veselé písničky z pohádek a hudebních pořadů našich oblíbených populárních autorů, které vedou ke spontánnímu muzicírování.

            V září 2014 již sboreček sdružoval 9 šikovných zpěváčků. Během podzimu se děti podílely na dvou zajímavých projektech – Cros-sing Time (koncept a režie Philipp Schenker a Daniela Voráčková) v rámci festivalu 4+4 dny v pohybu a natáčení scénické hudby do činoherního představení Národního divadla 1789 aneb Dokonalé štěstí (hudba Matěj Kroupa).

            Na jaře 2015 jsme se zúčastnili festivalu dětských sborů na zámku v Cholticích, zazpívali jsme v krásném sále B. Martinů na pražské HAMU na koncertě In Memoriam Pavel Jurkovič nebo také na Střeleckém ostrově v Praze v rámci Veletrhu sociální péče.

            Koncem srpna 2015 jsme se sešli na našem prvním opravdovém letním soustředění na chaloupce v Podlesí u Mariánských Lázní a pracovali zde na zdokonalení pěveckých dovedností a utužili kolektiv. S repertoárem písní Zdeňka Zahradníka, Pavla Jurkoviče a Jana Vičara jsme pak opět vystoupili na listopadovém koncertě jubilantů v sále Martinů. Náš první vánoční program zazněl v polovině prosince na besídce Ministerstva školství.

            Na jaře 2017 jsme nastudovali cyklus dětských písní Ladislava Burlase a vyrazili na první zahraniční cestu do Bratislavy, kde jsme zazpívali na koncertě k 90tinám skladatele.

            V sezóně 2018 se prosadilo naše mladší oddělení a skvěle zazpívalo na celostátní přehlídce Zahrada písní (Stříbrné pásmo).

            V roce 2019 slavíme pětileté výročí, sbor má v současné době tři oddělení: Kampíci a Kampalinky (4 - 6 let), Kampata (7-9let) a dívčí sbor KampaCanta (10 - 13 let).

                                      

        Nové členy ve věku 4 až 14 let přijímáme po přezkoušení vždy v září a v lednu. Pro informace kontaktujte sbormistra.

VEDENÍ SBORU

Sbormistr

Mgr. Denisa Dohnalová

    Studovala hru na příčnou flétnu na Konzervatoři v Plzni a obor Hudební věda na FF UK v Praze. Od roku 2002 vyučuje v ZUŠ Štefánikova (Praha 5) hru na zobcovou a příčnou flétnu a od září 2014 také Hudební nauku.

    Vášeň pro sborové zpívání se začala pozvolna utvářet během působení ve smíšeném pěveckém sboru La Grande Bande (sbormistr Matěj Kroupa). Zájem o práci s dětským pěveckým sborem se rozvinul pod vlivem okolností (vznik Minisboru Kampata)  a díky četným vzdělávacím kurzům z této oblasti, hlavně Hlasové výchovy podle PaedDr. Aleny Tiché, Ph.D. a cyklu seminářů akreditovaného kurzu sbormistrovství. Snaha o zdokonalení vlastních pěveckých dovedností je realizována na soukromých hodinách zpěvu s nejlepší učitelkou a zpěvačkou ND Bc. Haničkou Blachutovou.

 

Absolvované kurzy:

květen 2012

Hlasová dílna (Kreativní hlasová výchova), lektor PaedDr. Alena Tichá, Ph.D.

leden 2014

Písnička v MŠ a na I. stupni ZŠ (Učíme děti zpívat), lektor PaedDr. Alena Tichá, Ph.D.

listopad 2014

Rozezpívání tzv. nezpěváků a hlasová výchova dětí, lektor PaedDr. Alena Tichá, Ph.D.

2014

Akreditovaný kurz pro sbormistry a hudebníky, cyklus seminářů (lektoři MgA&Mgr. Marek Valášek, Ph.D., MgA. Jan Míšek, PhDr. Jaroslava Macková, MgA. Jaromír M. Krygel)

2015

Akreditovaný kurz pro sbormistry a hudebníky, cyklus seminářů (lektoři MgA&Mgr. Marek Valášek, Mgr. Tomáš Motýl, MgA. Lukáš Vendl, PaedDr. Alena Tichá, Ph.D., PaedDr. Ivana Kleinová)

2016

Akreditovaný kurz pro sbormistry a hudebníky, cyklus seminářů (lektoři MgA&Mgr. Marek Valášek, Mgr. Tomáš Motýl, MgA. Lukáš Vendl, Ph.D., PaeDr. Dana Ludvíčková, Mgr. Alice Hamáčková Pernicová)

2017

Jarní víkendový seminář Klubu sbormistrů (lektoři doc. Mgr.art et Mgr.art Štefan Sedlický ArtD., Mgr. Ing. Libor Sládek)

Akreditovaný kurz pro sbormistry a hudebníky, cyklus seminářů (lektor PaedDr. Alena Tichá, Ph.D., Jan Míšek, MgA&Mgr. Marek Valášek)

2019

Jarní víkendový seminář Klubu sbormistrů v Litomyšli (lektoři Mgr. et Mgr. Milan Motl, Ph.D., Mgr. Jiří Skopal, Ph. D)

2020, 2021, 2022

Letní týdenní seminář klubu sbormistrů

2022

Jarní seminář Klubu sbormistrů s Kühnovým sborem (lektoři Mgr. Jaroslav Brych, Mgr. Miriam Němcová)

Kurz dirigování s Mgr. Miriam Němcovou (říjen - květen 2023)

2023

Akreditovaný seminář Technika populárního zpěvu (lektor Dita Kosmáková)

        

KLAVÍRNÍ  SPOLUPRÁCE

Iryna Cherkashyna*1994 

    Začala studovat hru na klavír v šesti letech ve třídě N. Avramenko na Střední odborné hudební škole v Charkově(Ukrajina). Od počátku se zúčastňovala mezinárodních soutěží, koncertů a festivalů na Ukrajině, v Rusku, Německu i České Republice. Vystupovala každoročně s orchestrem Charkovské filharmonie. V roce 2017 dokončila studium na Pražské konzervatoři ve třídě Milana Langera.             S dětským sborem Kampata spolupracuje od ledna 2016.

 Mgr. Michaela Pohlreichová   - asistentka a fanynka

        

EXTERNÍ SPOLUPRÁCE

Hlasový poradce

Bc. Hana Blachutová

 

 

nejbližší zpÍVÁNÍ

17. června Závěrečný koncert sboru, KC Unitaria, od 18h